Журналістська робота на тему:
«Що впливає на формування мовної культури людини?»
Роботу виконала голова клубу старшокласників «Нове покоління»
Джуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Конопельська Ольга
У період розвитку новітніх технологій пріоритетом діяльності й розвитку особистості стає культура спілкування. Поява значної кількості сленгів і жаргонів змушує замислитися над проблемою чистоти мови, що є ключовою з погляду національної культури.
Провівши опитування, я дійшла до висновку, що люди різних вікових категорій називають різні фактори, які впливають на формування мовної культури.
Дорослі люди вважають, що проблеми з формуванням мовної культури виникають через низьку популярність друкованих книг й небажання молодого покоління розвивати ораторські вміння.
Підлітки думають, що манера спілкування майже повністю залежить від оточуючих, ставлення до них.
Діти дошкільного віку пов’язують чистоту і культуру мовлення з емоційним станом людини в певний момент.
Багато людей зазначили, що телевізійний простір заполонила аморальна продукція, непрофесійні журналістські репортажі, суржикові серіали, що культивують відверту зневагу до української мови.
Зустрічаються інші цікаві думки: культура мовлення залежить від сили релігійної віри й дотримання законів, важливим фактором є характер самої людини; також прихильники сучасно друкованого слова скаржаться на відсутність цензури у літературі.
Отож, для мене поняття "культура мови" сприймається як частина загальної культури людини. Це вміння правильно говорити, а в потрібний момент змовчати ‒ відповідно до мети і умов спілкування.
Воїнам присвячується: "Як один Бог на небі, так одна Україна на землі!"